PTC Pabianice - strona nieoficjalna

• PTC PABIANICE 2001-2002
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • MKS Kutno - PTC Pabianice 3:0
  • Start Łódź - Pogoń Rogów 1:1
  • Termy Uniejów - MUKS Akademia Tuszyn 7:0
  • UKS SMS Łódź - Łodzianka 0:1
  • Błękitni Dmosin - LKS Jutrzenka Bychlew 1:10
  • CHKS Łódź - Gałkówek 0:2

PTC-CHKS ŁÓDŹ
Ładowanie...

herb PTC Pabianice
herb UKS SMS Łódź
PTC Pabianice   UKS SMS Łódź

2015-05-01, 11:00

Czas spotkania: 70 min.

" Jeszcze rok najwyżej dwa......."

Tylko te słowa piosenki przychodzą mi do głowy gdy myślę o meczu z SMS-em. Nasze bojowe nastroje i chęc walki o zwycięstwo zostały szybko zgaszone przez........jednego zawodnika Marcina Kaczmarka grającego z numerem 10 w drużynie SMS-u. Nikt z siedzących na trybunach rodziców nie chciał uwierzyć że ten chłopak ma 14 lat, a jednak. Wyrośnięty, szybki z dobrą koordynacją potrafił minąć czterech czasem pięciu naszych zawodników i wyłożyć piłkę na 5 metr gdzie musiała powstać wyrwa w naszych szeregach, a przeciwnicy bezlitośnie strzelali obok dwojącego się i trojącego Radzika.

Po takim meczu ciężko powiedzieć jaka jest nasza siła bez kontuzjowanego Kozy i Klaudiusza. Nieobecny był także Patryk który rozgrywał ostatnio znakomite mecze. Nie można powiedzieć że zastępcy nie próbowali. Walczyli starali się, ale niestety gaśliśmy po każdej kolejnej bramce. Mimo tylu straconych bramek dobrze spisywali się obrońcy. Błażej wykorzystywał jedyny mankament Kaczmarka jakim był brak umiejętności dryblingu z miejsca i w paru sytuacjach znakomicie go powstrzymał, ale gdy ten wchodził w głąb pola i zaczynał rajd na pełnej szybkości nasi obrońcy byli bezradni. Twardą męską walkę pokazał Buba i z jego strony rzadko dochodziło do zagrożenia pod naszą bramką. Gdy zawodziły linie defensywne dobrze spisywała się ostatnia ostoja czyli Radzik, który wyszedł obronną ręką z trzech pojedynków sam na sam i kilka razy wyjściami i pewnym chwytem kończył szarże przeciwników. W środku pola niezmordowany był Jasiek. nawet przy wyniku 0:10 próbował odzyskać piłkę w środku pola i skonstruować akcję po której strzelilibyśmy chociaż jedną bramkę. W ataku mimo braku wielu centymetrów walczył i szarpał się z przeciwnikami Mesio.

Takiej postawy brakowało innym zawodnikom. Muszę to napisać, bo trochę jestem zawiedziony postawą przede wszystkim Kudłatego i Kazika. Maciek który rozegrał znakomity mecz z Dmosinem teraz już po pierwszych dziesięciu minutach zgasł. Niby biegał, niby próbował ale tak żeby unikać starć. Zupełnie zawiódł Kazik, który nie widząc szansy na strzelenie bramki zupełnie odpuścił sobie mecz. Spacerujący, lekceważący grę a co za tym idzie walczących kolegów, dla mnie był pierwszym zawodnikiem do zmiany.

Przed meczem powiedziałem chłopakom w szatni jedną rzecz. Nie sztuką jest pokonać Rogów czy Tuszyn 12:0, sztuką jest stoczyć wyrównany pojedynek z dużo silniejszym rywalem. Chcąc samemu być mocnym trzeba walczyć z mocniejszymi, bo tylko tak możemy podnieść swoje umiejętności. Wszyscy prędzej czy później chcą trafić do lepszego zespołu i grać w wyższej lidze. Naprawdę uważam że wielu z nas ma do tego predyspozycje. Ale w ligach wojewódzkich w każdej drużynie jest po trzech czterech Kaczmarków i najpierw trzeba wygrać z nimi walkę o miejsce w składzie, a później jeszcze w meczach walczyć z podobnymi przeciwnikami, żeby tego miejsca nie stracić. Całkiem realna jest wciąż walka o ligę wojewódzką, ale czy jesteśmy w stanie dać z siebie na tyle dużo na treningach, a później w meczach ligi wojewódzkiej by nie schodzić za każdym razem z opuszczoną głową z murawy. Jeśli zawodnik mówi mi że nie może grać bo mu się zrobiły odciski, to niech pomyśli jaką wolę walki miał jego kolega, który końcowe dziesięć minut pierwszej połowy na CHKS-ie grał ze złamanym nadgarstkiem, żeby Ci z przodu mogli strzelać bramki.

Pewnie ten mecz nie był do wygrania, bo w tym wieku często decydują jeszcze niezależne od zawodników i trenerów predyspozycje genetyczne. Ale gdyby wszyscy walczyli na 100 procent swoich umiejętności na pewno wynik byłby inny i takiej postawy i dobrego wyniku oczekuję w Uniejowie.

herb PTC Pabianice Informacje o kadrze PTC Pabianice

Mateusz Górecki
Jakub Witczak
Sebastian Lubowski

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.